Laatste nieuws

Bekijk hieronder de foto’s van de Vlettentocht over de Rotte in juni 2022. Klik op de pijltjes rechts in beeld naar de volgende foto

P1144346
P1144343
P1144342
P1144341
P1144332
P1144331
P1144330
P1144329
P1144312
P1144311
P1144308
P1144307
P1144306
P1144300
P1144299
P1144295
P1144294
P1144289
P1144273
P1144268
P1144267
P1144266
P1144265
P1144259
P1144258
P1144254
P1144252
P1144248
P1144247
P1144245
P1144244
P1144234
P1144233
P1144232
P1144229
P1144228
P1144227
P1144226
P1144225
P1144224
P1144223
P1144222
P1144216
P1144215
previous arrow
next arrow

Er is ook een filmpje van 5 min. Bekijk dat hier.

John van Zijl is op 14 mei  onverwachts overleden. Hij  was  roeier op de vrijdag, hij roeide  al sinds 20 november 1995 bij SRV. Ondanks zijn beperking probeerde hij altijd te komen. Hij genoot erg van contact met mede roeiers en vrijwilligers. Bezocht graag bijzondere activiteiten , zoals de vlettentocht en de jaarlijkse borrel. Ook was hij van de partij bij gezamenlijke etentjes van roeiers en vrijwilligers in  Resto van Harte.  Hij wist het nodige te vertellen over Rotterdam bij tochten over de Rotte. Vooral ook de geschiedenis van gebouwen langs de Binnenrotte interesseerden hem. John was een middelpunt op de vrijdag. 
Wij de vrijdaggroep zullen John erg missen .

Nieuw terras…!

25 maart 2022

De werkzaamheden zijn in volle gang! We hopen tijdens de lenteborrel op 22 april om 16.00 uur het nieuwe terras te mogen betreden.

terrasfoto03
terrasfoto09
terrasfoto04
terrasfoto05
terrasfoto06
terrasfoto07
terrasfoto08
terras04
terras01-3
terrasfoto01
terrasfoto02
terras02-1
terras02
terrastek-1
previous arrow
next arrow

klik op de pijtjes rechts en links om te navigeren…

Hieronder de oudere nieuwsberichten

Coronabulletin 21 januari 2022

Beste roeiers en vrijwilligers,

Met ingang van 15 januari jl. zijn de maatregelen vanuit de overheid versoepeld en mag er weer binnen en buiten gesport worden, daarop heeft het bestuur SRV het besluit genomen dat de mogelijkheid tot roeien bij Roeivalidatie weer kan gaan starten binnen de kaders die de overheid aangeeft.

En uiteraard respecteren wij het als roeiers of vrijwilligers voor zichzelf besluiten dat zij nog niet willen gaan roeien.

De overheid heeft de spelregels aangegeven voor binnen en buiten sport en die bieden deze ruimte. Wij willen als Roeivalidatie daar niet scherper in gaan staan. Het Corona virus zal ons nog lang vergezellen. Dus we zullen met vaccinatie en boosters en de gedragsregels daar de komende tijd mee moeten leven.

Dat betekent dat:

–        binnensportruimtes, kleedruimtes en toiletten geopend zijn

–        bij binnenkomst draag je een mondkapje, buiten in de boot niet

–        na het roeien is er een kort moment voor thee of koffie voor de roeiers en voor degenen die hen halen of brengen

–        we hanteren anderhalve meter afstand

We willen nog benadrukken dat het belangrijk is dat we na het roeien niet te lang blijven zitten in de koffieruimte.

Als Roeivalidatie volgen we in deze de richtlijnen van de overheid en de KNRB.

Namens het bestuur

Hartelijke groet,

Marian Dozy, manager CB

Coronabulletin 19 december 2021

Het laatste coronabulletin van 3 december is na 2 persconferenties alweer verouderd. Na de ingelaste persconferentie van 19 december zijn de regels nu zodanig aangescherpt dat wij met ingang van vandaag 19 december de activiteiten van Roeivalidatie weer moeten stil leggen tot 14 januari.

Binnensporten en kantines moeten zijn gesloten. Dus wij kunnen niet roeien in de binnenbak en ook niet op de fitness apparaten. Buitensport is alleen toegestaan voor maximaal 2 sporters en een begeleider maar wel op 1,5 meter afstand. Dat lukt niet in onze wherry’s. Dit allemaal om de verspreiding van de corona-omikron variant beheersbaar te houden.
Door ons te houden aan deze beperkende maatregelen helpen we de zorg in de ziekenhuizen te behoeden voor overbelasting. Laten we hopen dat we deze besmettelijke variant met z’n allen op deze wijze in de tang kunnen houden.

Nieuwjaarsreceptie gaat niet door.
Onze nieuwjaarsreceptie was gepland op vrijdag 7 januari 2022.
Dan zouden ook de twee Edons worden gedoopt.
Ook deze receptie en botendoop, gaat met pijn in het hart, niet door.

Wanneer meer bekend is over de verspreiding en gevaren van de corona-omikron variant worden we  door de regering geïnformeerd over het al of niet versoepelen van de beperkingen.
Dit kan dus ook al vóór 14 januari. Laten we hopen dat we spoedig de draad weer kunnen oppakken.

Wij wensen alle roeiers, vrijwilligers en relaties van de Stichting Roeivalidatie prettige feestdagen en een voorspoedig nieuwjaar en spreken de hoop uit dat we elkaar weer snel ontmoeten bij de roei-accommodatie aan de Crooswijksebocht.

Bestuur Stichting Roeivalidatie

Paul de Waal

Coronabulletin 3 december 2021

Na de persconferentie van 26 november zijn in verband met de oplopende besmettingen weer extra beperkingen opgelegd. Hoewel wij ook met deze extra maatregelen wel door konden roeien waren er toch veel twijfels.

Daarop is besloten om de week van 29 november niet te roeien en eerst de CCB (Commissie CrooswijkseBocht) te raadplegen.

Daaruit is gebleken dat er bij vrijwilligers en ook roeiers nog wel twijfels zijn en dat men zelf wil beslissen om al of niet te komen. Dat respecteren wij zeer.

Na dit overleg is daarom afgesproken dat wij vanaf maandag 6 december wel weer starten, maar waarbij het aan de dagkapiteins is om te bepalen of er op hun roeidag  wordt geroeid.

Algemene richtlijnen:

  • Heb je klachten? Blijf thuis en laat je testen
  • Ga naar huis als er tijdens het roeien klachten ontstaan. (neusverkoudheid, loopneus, niezen, keelpijn, (licht) hoesten, benauwdheid, verhoging, koorts, en/of plotseling verlies van reuk of smaak)
  • Was je handen met water en zeep
  • Vermijd drukte
  • Schud geen handen
  • Hoest en nies in de binnenkant van je elleboog
  • Gebruik papieren zakdoekjes om je neus te snuiten en gooi deze daarna weg

Richtlijnen Stichting Roeivalidatie:

Het coronatoegangsbewijs (Q-code) is verplicht voor de kantine, terras, kleedkamers en toiletten. In de kantine en op terras neemt men een vaste zitplaats en bij verplaatsen geldt een mondkapjesplicht en houdt men (behalve bij noodzakelijke begeleiding) 1,5 meter afstand.

Deze binnenaccommodaties en het terras zijn na 17.00 uur gesloten.

In de botenloods en op het terrein geldt geen mondkapjesplicht, wel de 1,5 mtr.

De 1,5 mtr geldt niet voor het in- en uitbrengen van de boten, noodzakelijke begeleiding en het roeien zelf.

Wel gewenst dat de stuur tijdens het roeien een mondkapje draagt (afstand tussen stuur en slag!).

In de binnenbak en trainingsruimte houdt men de 1,5 meter in acht.

Deze zijn na 17.00 uur gesloten.


Hieronder een drie minutenfilmpje van de Vrijwilligersdag naar Kinderdijk in oktober 2021.
Het weer was wel wat minder, maar de gezelligheid voerde de boventoon…!


5 oktober
De leidraad voor alle vrijwilligers is aangepast, de laatste versie is van september 2021. Je kunt hem hieronder bekijken.


3 oktober 2021

Hoi roeiers! Als je het leuk vindt kun je je via onderstaande AP P/link op geven om dan dinsdag vanaf 10 uur een linkje te ontvangen (via mail) waarmee je een wandeling door de stad kan beluisteren. Je kunt dat doen op een moment dat jou uitkomt. Het Nieuwe hart van Rotterdam komt “met je ogen dicht“ tot leven in deze audiotour van onze slechtziende stadsgids Joan Titarsolej. Deze audiotour  maakten we Speciaal voor de week van de toegankelijkheid 2021. Joan  vertelt je wat ze hoort, voelt,  ruikt  en (misschien) proeft)als ze deze unieke stadstour door de stad geeft. Laat je verrassen  en ga mee op die ontdekkingstocht langs de iconen van de architectuur in het hart van Rotterdam.

De online audiowandeling start op dinsdag 5 oktober om 10.00 uur en duurt 30 minuten
Meer informatie en inschrijven https://www.orenenogentekort.nl/audiotour-wvdt/


4 augustus 2021

Aart Korteland

Met leedwezen heeft het bestuur van de Stichting Roeivalidatie kennisgenomen van het overlijden van de heer Aart Korteland. Aart Korteland droeg onze Stichting een warm hart toe en was meerdere jaren betrokken, waaronder begin negentiger jaren als voorzitter van het bestuur. Bijzonder is ook dat onze Stichting bij Aart’s pensionering een boot geschonken kreeg, gefinancierd door bijdragen van zijn relaties. Die boot – “De Aartsvrienden” gedoopt – is een van onze beste schepen waarin door onze roeiers met een beperking dan ook veelvuldig en met veel plezier wordt geroeid. Voor dat alles zijn wij Aart Korteland zeer erkentelijk.


7 juli 2021

Begin juli is het kantoor van de SRV onderhanden genomen. Hans S. en Bert Cl. hebben de verfroller ter hand genomen en ze hebben er weer een mooi fris kantoor van gemaakt. Dank heren namens Cora voor deze verfklus…!


9 juni 2021

Hieronder allemaal blijde gezichten van roeiers en vrijwilligers die in de week van 7 juni 2021 weer na ruim een jaar het water op mochten. Het weer was in een woord fantastisch en iedereen genoot met volle teugen…! Ook de binnenbak is opgeknapt, deze komt wat ons betreft pas later aan de beurt…. En naast de steiger hadden pa en ma meerkoet een nest gebouwd, waar de kuikens deze dagen voor het eerst het water op gingen.


nderwerp: we gaan weer roeien!!!

Beste roeiers en vrijwilligers,

Eindelijk een mooi bericht, we mogen weer gaan beginnen met roeien na een lange periode van lockdown. Vanaf zaterdag 5 juni treden er weer meer versoepelingen in mbt de maatregelen Corona.  Het bestuur van SRV heeft in overleg met de dagkapiteins besloten om vanaf maandag 7 juni weer te starten met het roeien. SRV zal in deze de richtlijnen volgen zoals beschreven door de KNRB. Als het goed is, zijn jullie inmiddels gebeld door de dagkapiteins om te kijken wie van jullie er volgende week zullen zijn.
Een ander besluit dat we hebben genomen is dat er dit jaar geen zomerstop komt. Dat houdt in dat we de hele zomer kunnen roeien, mits er voldoende vrijwilligers zijn om te begeleiden. Uiteraard zullen mensen met vakantie gaan maar dan kan er op de verschillende roeidagen toch geroeid worden met een kleinere bezetting.
De richtlijnen die de komende periode gelden voor SRV: zoals geformuleerd door KNRB. Sowieso blijft het uitgangspunt dat je niet komt roeien als je klachten hebt als hoofdpijn, verkouden of verhoging. Tijdens het sporten (binnen en buiten) hoeft de anderhalve meter afstand niet gehouden worden. De sportkantines mogen tussen 6 uur ’s ochtends en 22 uur ’s avonds de deuren weer openen, onder dezelfde regels zoals die voor de horeca gelden. Met een maximum van 50 personen op het terras op 1,5 meter. Kleedkamers en douches mogen geopend zijn. In de kleedkamers wordt een mondkapje gedragen. Het zal ongetwijfeld weer wennen zijn om om te gaan met de veel soepelere regels, daarom geldt voor iedereen, geef altijd aan de dagkapitein en aan elkaar aan waar je je wel of niet goed bij voelt. 
Tot zover dit bericht, ik wens jullie veel  roeiplezier en een fijne zomer.
Hartelijke groet,
Marian Dozy, manager CB

Coronabulletin 29 maart 2021
Dinsdag 23 maart was er weer de inmiddels bekende persconferentie van Mark Rutte en Hugo de Jong waarbij we werden bijgepraat over de laatste ontwikkelingen van de verspreiding van het Coronavirus.
Nog altijd waart dit virus rond in ons land en mede door de diverse mutaties van dit virus zijn wij op weg naar een derde golf. Geen goed bericht zo net voor de paasdagen. De beperkingen blijven nog wederom van kracht tot en met 20 april. Alleen de avondklok gaat een uur vooruit. Veel maakt dat niet uit omdat de klok, door het ingaan van de zomertijd, inmiddels ook een uur naar voren is gegaan.
Voor ons roeiers en vrijwilligers betekent dit dat wij voorlopig nog steeds niet kunnen roeien. Hopelijk kunnen wij versoepelen wanneer we verder zijn met de vaccinaties en gebruik van de zelftests. Maar dat horen we na 20 april.
Nu de lente is begonnen en de paasdagen voor de deur, willen we toch graag weer het water op. Ook de nieuwe eenpersoons skiffs met drijvers, die eind vorig jaar zijn aangeschaft, moeten nog worden gedoopt en ingeroeid.
Nog even geduld en laten we hopen dat wij in de zomermaanden weer kunnen genieten van de Rotte.
Voor nu wens ik iedereen prettige paasdagen en blijf gezond.
Namens bestuur SRV, Paul de Waal

Klik hier voor alle updates…..